VJ0603Y103JFAMC
Mfr.Part #
VJ0603Y103JFAMC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Y103JFAMC
Vishay / Vitramon VJ0603Y103JFAMC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 10000pF