VJ0603Y103JFAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y103JFAAP
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0603Y103JFAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y103JFAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 10000pF