VJ0603Y102MXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Y102MXBAC
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
800μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6mm
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ0603Y102MXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y102MXBAC
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)