VJ0603Y102MXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y102MXAAP
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
Capacitance :
1000pF
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
920μm
Datasheets
VJ0603Y102MXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y102MXAAP
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)