VJ0603Y102MFBAP
Mfr.Part #
VJ0603Y102MFBAP
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Voltage - Rated DC :
100V
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0603Y102MFBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y102MFBAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 1000pF