VJ0603Y102KXXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y102KXXAP
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
1000pF
Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
GENERAL PURPOSE
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y102KXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y102KXXAP
VJ 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)