VJ0603Y102KXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Y102KXBAP
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
1000pF
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Voltage :
100V
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603Y102KXBAP
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603Y102KXBAP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100V, Operating Temperature:-55°C~150°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), VJ0603Y102KXBAP pinout, VJ0603Y102KXBAP datasheet PDF, VJ0603Y102KXBAP amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603Y102KXBAP ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603Y102KXBAP
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)