VJ0603Y102KFXAC
Mfr.Part #
VJ0603Y102KFXAC
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603Y102KFXAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y102KFXAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 1000pF