VJ0603Y102KFAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y102KFAAP
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0603Y102KFAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y102KFAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 1000pF