VJ0603Y102JXCAP
Mfr.Part #
VJ0603Y102JXCAP
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
1000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603Y102JXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y102JXCAP
VJ 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)