VJ0603V823ZXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V823ZXXCW1BC
Description
CAP CER 0.082UF 25V Y5V 0603
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated :
25V
Dielectric :
Y5V
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
Y5V F
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
-20% +80%
Width :
Capacitance :
0.082µF
Height :
950μm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Tantalum
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ0603V823ZXXCW1BC
VJ 0.082μF 25V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)