VJ0603V334MXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V334MXAPW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 50V Y5V 0603
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Vishay / Vitramon VJ0603V334MXAPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm Y5V F ±20% 0.33muF