VJ0603V334MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V334MXACW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 50V Y5V 0603
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Vishay / Vitramon VJ0603V334MXACW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm Y5V F ±20% 0.33muF