VJ0603V183MXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V183MXXCW1BC
Description
CAP CER 0.018UF 25V Y5V 0603
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
0.018μF
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
25V
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ0603V183MXXCW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm Y5V F ±20% 0.018muF