VJ0603V183MXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V183MXJPW1BC
Description
CAP CER 0.018UF 16V Y5V 0603
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
0.018μF
Voltage - Rated DC :
16V
Min Operating Temperature :
-25°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Vishay / Vitramon VJ0603V183MXJPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm Y5V F ±20% 0.018muF