VJ0603V154MXQPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V154MXQPW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 10V Y5V 0603
Min Operating Temperature :
-25°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated :
10V
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
0.15μF
Length :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ0603V154MXQPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm Y5V F ±20% 0.15muF