VJ0603V153MXQCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603V153MXQCW1BC
Description
CAP CER 0.015UF 10V Y5V 0603
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated DC :
10V
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon VJ0603V153MXQCW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm Y5V F ±20% 0.015muF