VJ0603Q8R2DXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2DXBAC
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
1.6mm
HTS Code :
Feature :
High Q, Low Loss
Height :
0.92mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
8.2pF
Pbfree Code :
Datasheets
VJ0603Q8R2DXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q8R2DXBAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 8.2pF