VJ0603Q8R2DXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2DXAAC
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
8.2pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Tolerance :
±0.5pF
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm