VJ0603Q8R2DFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2DFAAO
Description
CAP CER 8.2PF 50V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Capacitance :
8.2pF