VJ0603Q8R2DEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2DEAAO
Description
CAP CER 8.2PF 50V 0603 EPOXY
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
JESD-609 Code :
e4
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Height :
0.92mm
Tolerance :
±0.5pF
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
8.2pF
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, Paper
Datasheets
VJ0603Q8R2DEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q8R2DEAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 8.2pF