VJ0603Q8R2BXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2BXAAC
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
8.2pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
High Q, Low Loss
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Height :
0.92mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
VJ0603Q8R2BXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q8R2BXAAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 8.2pF