VJ0603Q8R2BFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2BFBAI
Description
CAP CER 8.2PF 100V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.1pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V