VJ0603Q8R2BFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2BFAAI
Description
CAP CER 8.2PF 50V 0603 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
8.2pF
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V