VJ0603Q8R2BEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q8R2BEAAO
Description
CAP CER 8.2PF 50V 0603 EPOXY
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, Paper
Capacitance :
8.2pF
Height :
0.92mm
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Multilayer :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
VJ0603Q8R2BEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q8R2BEAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 8.2pF