VJ0603Q820KFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q820KFBAO
Description
CAP CER 82PF 100V 0603 EPOXY
JESD-609 Code :
e4
Packing Method :
TR, Paper
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
82pF
Datasheets
VJ0603Q820KFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q820KFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 82pF