VJ0603Q820JFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q820JFAAI
Description
CAP CER 82PF 50V 0603 EPOXY
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
82pF
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Surface Mount :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Q820JFAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q820JFAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 82pF