VJ0603Q820FFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q820FFAAO
Description
CAP CER 82PF 50V 0603 EPOXY
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
82pF
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603Q820FFAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q820FFAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 82pF