VJ0603Q820FEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q820FEBAO
Description
CAP CER 82PF 100V 0603 EPOXY
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, Paper
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
100V
Width :
0.8mm