VJ0603Q6R8CFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q6R8CFBAO
Description
CAP CER 6.8PF 100V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Pbfree Code :
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Packing Method :
TR, Paper
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm