VJ0603Q6R8CFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q6R8CFBAI
Description
CAP CER 6.8PF 100V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
6.8pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Pbfree Code :
Datasheets
VJ0603Q6R8CFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q6R8CFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 6.8pF