VJ0603Q6R8BEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q6R8BEBAO
Description
CAP CER 6.8PF 100V 0603 EPOXY
Tolerance :
±0.1pF
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
6.8pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm