VJ0603Q680JFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q680JFAAO
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, Paper
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Q680JFAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q680JFAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 68pF