VJ0603Q680GXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Q680GXAAP
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Height :
0.92mm
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm