VJ0603Q680GFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q680GFAAI
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
68pF
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Length :
1.6mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C