VJ0603Q680GEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q680GEBAI
Description
CAP CER 68PF 100V 0603 EPOXY
Height :
0.92mm
HTS Code :
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Length :
1.6mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Surface Mount :
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e4
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
VJ0603Q680GEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q680GEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 68pF