VJ0603Q680GEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q680GEAAI
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Capacitance :
68pF
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
VJ0603Q680GEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q680GEAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 68pF