VJ0603Q680FXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Q680FXBAC
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Feature :
High Q, Low Loss
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
68pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
HTS Code :
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
VJ0603Q680FXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q680FXBAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 68pF