VJ0603Q680FXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Q680FXAAP
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Height :
0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Capacitance :
68pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
VJ0603Q680FXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Q680FXAAP
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 68pF