VJ0603Q680FFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q680FFAAI
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
68pF
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
JESD-609 Code :
e4
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
Width :
0.8mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603Q680FFAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q680FFAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 68pF