VJ0603Q680FEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q680FEBAO
Description
CAP CER 68PF 100V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Tolerance :
±1%
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, Paper
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
68pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
VJ0603Q680FEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q680FEBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 68pF