VJ0603Q680FEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q680FEAAO
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, Paper
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Pbfree Code :
Length :
1.6mm
Series :
VJ High Q
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
WRAPAROUND
Datasheets
VJ0603Q680FEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q680FEAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 68pF