VJ0603Q680FEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q680FEAAI
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
50V