VJ0603Q5R6DFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q5R6DFBAO
Description
CAP CER 5.6PF 100V 0603 EPOXY
Height :
0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Tolerance :
±0.5pF
Packing Method :
TR, Paper
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitance :
5.6pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V