VJ0603Q5R6DEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q5R6DEAAO
Description
CAP CER 5.6PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Packing Method :
TR, Paper
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Capacitance :
5.6pF
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V