VJ0603Q5R6CEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q5R6CEBAI
Description
CAP CER 5.6PF 100V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
5.6pF
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e4
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Height :
0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Datasheets
VJ0603Q5R6CEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q5R6CEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF