VJ0603Q5R6BXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Q5R6BXAAP
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Tolerance :
±0.1pF
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
Datasheets
VJ0603Q5R6BXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Q5R6BXAAP
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 5.6pF