VJ0603Q560KEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q560KEBAO
Description
CAP CER 56PF 100V 0603 EPOXY
Capacitance :
56pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Packing Method :
TR, Paper
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm