VJ0603Q560KEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q560KEAAO
Description
CAP CER 56PF 50V 0603 EPOXY
Height :
0.92mm
Capacitance :
56pF
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
50V
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Q560KEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q560KEAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 56pF