VJ0603Q560KEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q560KEAAI
Description
CAP CER 56PF 50V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitance :
56pF
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C